13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

serwis informacyjny SP nr 6


8P - MIKOŁAJKOWE ODWIEDZINY

6 grudnia, w Mikołajki, pięciu wolontariuszy z klasy 8p przygotowało miłą, świąteczną niespodziankę. Tego dnia, razem z naszą wspaniałą panią pedagog, Patrycją Krzyworzeką, odwiedziliśmy Szpital Rehabilitacyjny imienia Świętego Karola Boromeusza w Szczecinie. Na miejsce przybyliśmy około godziny  15.00.
Już przy  samym wejściu zostaliśmy ciepło powitani przez tamtejsze pielęgniarki, które zaprowadziły nas do dużej sali zajęć. Kolędy oraz mikołajkowe ozdoby wprawiły nas w świąteczny nastrój. W pomieszczeniu przebywało wiele starszych osób, dzięki którym mogliśmy poczuć się jak w bibliotece starych, lecz wartościowych książek.
Jednak nie tylko my odwiedziliśmy 6  grudnia szpital. Do pacjentów przybył tam również sam Święty Mikołaj, oczywiście z prezentami. Każdy z pacjentów otrzymał od niego coś słodkiego.
Nasza grupa wolontariuszy przygotowała dla wszystkich obecnych grę Bingo. Mimo iż większość osób nie zagrała, to i tak się wszyscy świetnie bawili. Panowała miła i świąteczna atmosfera. Niektórzy układali puzzle, prowadzili ciekawe konwersacje albo razem śpiewali kolędy.  Czas biegł bardzo szybko, lecz pochłonięci  „chińczykiem” trzej wolontariusze, jedna z pacjentek, a także pani pedagog nie przejmowali się tym  i dalej kontynuowali zaciętą grę. Pozostali z nas dołączyli do szachów bądź warcabów. Niestety z doświadczonymi i sprytnymi szachistami nie mieliśmy żadnych szans. Każde zwycięstwo hucznie świętowali. Między partiami gier czas osładzały nam własnej roboty pierniki, rozdawane przez miłe pielęgniarki.
Zbliżała się godzina 16.00, więc musieliśmy powoli opuszczać szpital. Pożegnaliśmy się z wszystkimi pacjentami, a pracownicy serdecznie nam podziękowali za wizytę.
W Mikołajki nie tylko Mikołaj daje prezenty.
Michal Stachów 8P

GALERIA: