13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

kronika maluszka z SP nr 6

TO MY!!!


kronika maluszka z SP nr 6

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


8 listopada z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy I A zaśpiewali hymn narodowy oraz zaprezentowali patriotyczny montaż słowno-muzyczny.
Sami zrobiliśmy dekorację w postaci godła Polski i ładnego kotylionu. Nasza uroczystość była poprzedzona rozmową na temat „Co to jest niepodległość?”.

Uczniowie kl. I A

GALERIA:

kronika maluszka z SP nr 6

TYDZIEŃ JABŁKA


Od 23 do 27 września uczestniczyliśmy w tygodniu jabłka. Poznaliśmy różne gatunki jabłek. Rozpoznawaliśmy je zmysłami smaku i węchu. Rozmawialiśmy też o innych owocach. Słuchaliśmy opowiadania "Rumiane jabłuszko”. Wykonaliśmy jeżyki z jabłek i innych owoców. Rodzice przygotowali dla nas pyszne ciasta z jabłkami. Przygotowaliśmy nawet kawiarenkę. Rodzice chętnie kupowali ciasta. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczyliśmy na zakupienie wyposażenia do naszej świetlicy. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tygodnia jabłka.

Uczniowie kl. I A

GALERIA:

kronika maluszka z SP nr 6

PIERWSZA POMOC


22 października uczestniczyliśmy w warsztatach „I ja potrafię udzielić pierwszej pomocy”. Absolwenci LO 13,  a obecnie studenci V roku medycyny na PUM Bartosz Szostak i Jakub Rosik ćwiczyli z nami układanie w pozycji bezpiecznej bocznej oraz wykonywanie masażu serca i sztucznego oddychania. Zapamiętaliśmy, jak musimy się zachować w sytuacji trudnej i nauczyliśmy się poszczególnych etapów pomocy osobom nieprzytomnym. To bardzo odpowiedzialne zadanie. Bardzo dziękujemy starszym kolegom za poświęcony nam czas.

Uczniowie kl. I A

GALERIA:

kronika maluszka z SP nr 6

KLINISKA


 

17-go października odbyła się nasza pierwsza klasowa wycieczka. Pojechaliśmy do nadleśnictwa w Kliniskach Wielkich. Na miejscu karmiliśmy trawą koniki polskie, potem wybraliśmy się na warsztaty leśne w terenie. Pan leśnik oprowadził nas ścieżką edukacyjną i bardzo ciekawie opowiadał o grzybach, drzewach i zwierzętach leśnych. Na koniec było ognisko z kiełbaskami. Pogoda dopisała. Wycieczka była bardzo udana, nikt nie chciał wracać do Szczecina. Może jeszcze tutaj przyjedziemy. Po wycieczce zainspirowani jesiennymi kolorami lasu malowaliśmy plasteliną nt. Drzewo.

Uczniowie kl. I A

GALERIA:

Więcej artykułów…

Strona 1 z 3