13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

WIEŚCI Z BURSY

WIGILIA 2019


Spotkanie wigilijne jak zawsze u nas było pełne radości i wzruszenia, nie zabrakło ciepłych słów i serdecznych gestów. Jak zawsze pachniało choinką, zachwycało świąteczną dekoracją, smakowało wybornie. Miło było posłuchać pięknych kolęd zaśpiewanych z uczuciem, na wesoło, z przytupem, aby wszyscy usłyszeli: „Wesołych świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!”

GALERIA:

SPACER ZE SZCZECIŃSKIM PRZEWODNIKIEM


W dniu 3 października udaliśmy się na spacer, który miał na celu zapoznanie nas z  historyczną  częścią Szczecina. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od Filharmonii Szczecińskiej, a następnie udaliśmy się do Zamku Książąt Pomorskich mijając po drodze Muzeum Przełomu. Szczeciński  przewodnik Pan Tomasz Wieczorek opowiedział nam  ciekawe historie na temat dziejów Szczecina,  m.in. historię Anny Jagiellonki i jej męża oraz historię o dzwonie na zamku. Zwiedziliśmy  Nowe –Stare Miasto  i przeszliśmy przez niesamowite Bulwary Piastowskie. Spacer nasz zakończyliśmy przy Wałach Chrobrego.
Pełni wrażeń
Uczestnicy spaceru

GALERIA:

POZNAJMY SIĘ, CZAS SIĘ ZINTEGROWAĆ


W dniu 23 września byliśmy uczestnikami spotkania integracyjnego, które odbyło się w restauracji La Bursa.
Miało ono na celu nawiązanie stosunków między najmłodszymi mieszkańcami bursy, a maturzystami.
Podczas spotkania został zorganizowany między innymi quiz muzyczny, który wyłonił najlepszych znawców muzyki. Zostali oni sowicie nagrodzeni. Atrakcjom nie było końca, bo tuż po quizie Pan Maciej przygrywał na gitarze kolejne hity, które wspólnie odśpiewywaliśmy.
Stoły były bogato zastawione przepysznymi przekąskami i napojami. Jesteśmy pewni, że tego typu spotkania pomagają nam nawiązać więzi, które bez pomocy wychowawców byłyby trudne do zainicjowania. Choć na początku kontakt ze starszymi mieszkańcami bursy wydawał się nieosiągalny, to maturzyści okazali się bardzo przyjaźni oraz pomocni.
Wierzymy, że w przyszłości te kontakty ułatwią nam uzyskanie przydatnych rad i fachowej pomocy w szkole.
Największe podziękowania składamy w ręce wychowawców, którzy z pomocą starszych wychowanków  zorganizowali to świetne spotkanie.
Dziękujemy pięknie i liczymy na więcej takich atrakcji  
Młodsi wychowankowie

GALERIA:

PEWNEGO RAZU NA DZIKIM ZACHODZIE…


odbyła się niezwykła impreza. W klimacie klasycznych westernów pożegnaliśmy kolejny rok szkolny w naszej ukochanej bursie, która na chwilę przeniosła się w magiczny świat groźnych rewolwerowców, strzegących prawa szeryfów i dzikich wierzchowców…

GALERIA:

WAŁY CHROBREGO – WROTA SZCZECINA


10 czerwca część mieszkańców bursy spędziła popołudnie na spacerze,  poznając historię Wałów Chrobrego oraz Zamku Książąt Pomorskich. Szczeciński przewodnik - Tomasz Wieczorek, w niezwykle interesujący sposób przekazał nam wiele ciekawostek związanych ze Szczecinem. Było to już nasze drugie spotkanie z panem przewodnikiem i mamy nadzieję, że nie ostatnie, ponieważ miło było wspólnie spędzić czas, odkrywając historię miasta, w którym obecnie przebywamy i które jest nam coraz bliższe.

GALERIA:

Strona 1 z 22