13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ARTYKUŁY

ZAPROSZENIE DO TAŃCA I WSPÓLNEJ ZABAWY!

NASI GOŚCIE

W ostatnich dniach gościły w naszej szkole Apeksha i Anusha z Indii oraz Tiki ze Sri Lanki. W ramach lekcji języka angielskiego opowiedziały nam o swoich krajach, kulturze, tradycjach i zwyczajach. Na zdjęciach można zobaczyć, że uczyliśmy się nawet kroków tradycyjnych tańców z ich regionów.

GALERIA:


NAGRODY PREZYDENTA MIASTA

W poniedziałek, 18 czerwca, w sali obrad Rady Miasta Szczecin odbyła się uroczystość wręczenia uczniom zamieszkałym poza Gminą Szczecin Nagród Prezydenta Miasta za wybitne osiągnięcia w nauce. Wśród nagrodzonych było aż dziesięcioro laureatów różnych konkursów i olimpiad z ZSO nr 7.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

GALERIA:


Z WIZYTĄ W OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNYM W PIWNICACH

W dniach 20-21.04 grupa gimnazjalistów oraz uczniów szkoły podstawowej pod opieką Tomasza Skowrona i Jakuba Krzepoty wybrała się do Torunia i Piwnic, siedziby Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W Piwnicach mieliśmy okazję zobaczyć z bliska największy w Polsce radioteleskop (średnica 32m!), prowadzić obserwacje na największym w Polsce teleskopie optycznym oraz wysłuchać wyjątkowych opowieści o obserwacjach astronomicznych prowadzonych na UMK. Poza wizytą w obserwatorium w Piwnicach odwiedziliśmy również toruńskie Planetarium i wzięliśmy udział w odbywającym się w Toruniu Festiwalu Nauki. Bardzo dziękujemy pracownikom obserwatorium  za specjalną wycieczkę „za kulisy” i przybliżenie nam historii prac astronomicznych w Toruniu oraz opowieści o najnowszych odkryciach astronomicznych ostatnich lat.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Gimnazjum nr 16 w Szczecinie

GALERIA:


FINAŁ 61 OLIMPIADY ASTRONOMICZNEJ

W dniach 8 – 11 marca bieżącego roku odbył się w Planetarium Śląskim w Chorzowie finał 61 Olimpiady Astronomicznej. Wśród 22 uczestników było 5 uczniów naszej szkoły – Krzysztof Druciarek, Szymon Frąckowiak, Wojciech Kolesiński, Kornel Księżak oraz Wiktor Włodarczyk. Podczas dwóch dni zadań uczniowie mieli do rozwiązania zadania teoretyczne, zadania z analizy danych oraz tzw. zadanie obserwacyjne pod sztucznym niebem Planetarium Śląskiego. Podczas zawodów wyłoniono pięcioro laureatów, a wśród nich było dwóch naszych uczniów. Wojciech Kolesiński zajął 3 miejsce, a Kornel Księżak drugie. Pozostali nasi uczniowie uzyskali tytuł finalisty. Dla laureatów to nie koniec przygody z tegoroczną olimpiadą. W listopadzie będą rywalizować jeszcze w Międzynarodowej Olimpiadzie z Astronomii i Astrofizyki, która odbędzie się w tym roku w Chinach. W związku z tym, na początku września uczniowie ci pojadą na międzynarodowy obóz przygotowawczy na Węgry, a następnie w listopadzie na zawody do Pekinu.
Wszystkim uczestnikom finału serdecznie gratuluję, a wszystkich zainteresowanych astronomią zapraszam do udziału w Olimpiadzie Astronomicznej w przyszłym roku szkolnym.
Tomasz Skowron

GALERIA:


Strona 1 z 3