13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ARTYKUŁY

OLIMPIADA FIZYCZNA

Jakub Artyszuk zajął 8 miejsce w 72 Olimpiadzie Fizycznej - zdobył tytuł laureata i będzie reprezentował nasz kraj na Europejskiej Olimpiadzie Fizycznej!

Laureatem 72 Olimpiady Fizycznej został także Mateusz Brauckhoff, a Michał Dębniak, Krzysztof Król, Jan Uriasz i Jan Złotopolski-Pirczewski uzyskali tytuł finalisty.

Gratulujemy laureatom i finalistom oraz ich opiekunowi - panu Tomaszowi Skowronowi!

EUROPEJSKA OLIMPIADA MATEMATYCZNA DZIEWCZĄT

 

Tegoroczna, już dwunasta, edycja Europejskiej Olimpiady Matematycznej Dziewcząt (EGMO) odbyła się w Słowenii. Wzięło w niej udział 214 uczestniczek z 55 krajów. Nazwa olimpiady jest bardzo myląca, bo poza Europejkami startowały także m.in. reprezentantki Chin, Stanów Zjednoczonych, Australii i Brazylii.

Miło nam poinformować, że w tym elitarnym gronie była również nasza uczennica - Helena Arendacz, czwartoklasistka z „mat-fizu”. Helenka odniosła bardzo duży sukces, zdobywając srebrny medal.

Serdecznie gratulujemy uczennicy i jej opiekunom, Pani Beacie Bogdańskiej i Panu dr. Adamowi Neugebauerowi.

GALERIA:

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE JUŻ ZA NAMI

Przeżyjmy to jeszcze raz. Mamy nadzieję, że przyszli kandydaci będą chcieli zobaczyć się z nami na dłużej, już we wrześniu! Zapraszamy.

GALERIA:

UCZNIOWIE 13 LO W FINALE 73 OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ

W dniach 30 marca - 2 kwietnia odbył się finałowy etap 73 Olimpiady Matematycznej. Organizatorem zawodów było I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Pleszewie. Do finału zakwalifikowało się 164 uczestników z całej Polski, w tym 10 uczniów naszego liceum: Helena Arendacz, Kamil Dalidowicz, Norbert Dąbrowski, Piotr Dudziak, Michał Jagodziński, Marek Makochon, Antoni Parus, Mikołaj Przepiórski, Helena Rafałowicz i Jarowit Śledziński. Na zawody do Pleszewa uczniowie XIII LO pojechali wraz ze swoimi nauczycielami: Beatą Bogdańską i Filipem Smentkiem. Dwojgu z uczestników, Helenie Arendacz i Kamilowi Dalidowiczowi, udało się uzyskać tytuł laureata. Pozostała ósemka zdobyła tytuły finalistów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

GALERIA:

DZIEŃ MIĘDZYNARODOWY

W ostatni piątek roku szkolnego klasy 3 gimnazjum zorganizowały już tradycyjny Dzień Międzynarodowy. Zaprezentowało się 7 państw: USA, Meksyk, Grecja, Kanada, Francja, Japonia i, po raz pierwszy w wieloletniej historii imprezy, Watykan. Prezentacje jak zwykle rozbawiały do łez, a jedzenie jak zwykle smakowało wybornie. Dochód z International Day również jak zwykle przeznaczamy na cel charytatywny, w tym roku na pomoc absolwentowi XIII LO  Tomaszowi Kaszubie

https://www.siepomaga.pl/tomasz-kaszuba

GALERIA:

Strona 1 z 4