13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

serwis informacyjny SP nr 6


WYCIECZKA KLASY 8 m

17.09, dzień 1
Rozpoczęliśmy naszą wycieczkę wcześnie - o 7:30 (mimo wczesnej pory, o dziwo nikt się nie spóźnił). Dzień minął nam głównie w autokarze, z przerwą w fabryce ceramiki w Bolesławcu. Po przyjeździe do Karpacza odwiedziliśmy jeszcze Krucze Skały, gdzie wysłuchaliśmy legendy mówiącej o pochodzeniu ich nazwy. Wycieczka jak na razie zapowiadała się spokojnie...

18.09, dzień 2
...Ale przestała dnia następnego, kiedy to złożyliśmy wizytę naszym południowym sąsiadom, Czechom. Wędrówka po Skalnym Mieście zaowocowała nie tylko pewnym zmęczeniem, ale nawet chwilowym zagubieniem części klasy...jednak po porcji dobrych, czeskich żartów flisaka nikt się tym nie przejmował. Wieczorem czekała nas zaś lekcja...matematyki!

19.09, dzień 3
Chyba najbardziej aktywny - przechodząc 18 - kilometrowy szlak weszliśmy na Śnieżkę. Na szczęście pogoda dopisała. Mimo pewnych innych niedogodności (takich jak lęk wysokości), szczyt zdobyli wszyscy. Wieczorem odbyło się ognisko.

20.09, dzień 4
trochę więcej jazdy autokarem. Na dobry początek Nadleśnictwo Śnieżka i rozmowa o drzewach, a następnie zwiedzanie historycznej wieży ksiażęcej w Siedlęcinie. Jedni spełnili się aktorsko udając ściany, inni zobaczyli komin od innej strony...na koniec wizyta w kopalni uranu w Kowarach (chyba każdy odczuł brak swojego ulubionego kocyka). Wieczorem dyskoteka, choć większą popularność miał pokerJ

21.09, dzień 5
Powrót...ale przedtem spacer po Karpaczu i tor saneczkowy! Po dwóch godzinach trzeba było niestety wsiąść do autokaru i ruszyć na północ...która przywitała nas wichurą i deszczem. W trakcie jazdy trochę spaliśmy, trochę rozmawialiśmy, leciała jakaś muzyka...jak to w autokarze. I to tyle. Pozostały wspomnienia ciekawie spędzonych dni z klasą.

GALERIA: