13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wieści obozowe

...a to My!


6. dzień 27.08.2015

GALERIA OBOZOWA:


5. dzień 26.08.2015

>>BONUS OBOZOWY


4. dzień 25.08.2015
We wtorek na obozie wiele się działo.  Od rana trzeba było często spoglądać na plan. Gdy mistrzowie szachów przygotowywali się do turnieju, reszta uczniów klas pierwszych zaczynała zajęcia integracyjne z wychowawcą  lub matematykę na wesoło. Potem graliśmy w historyczne kalambury. Klasy musiały wybrać postać i przedmioty, jakie ta osoba miała w torbie lub kieszeni.  Po przedmiotach trzeba było zgadnąć kim był „bohater” danej klasy.
Obiad , jak co dzień,  odbył się o godzinie 13:00 i bardzo nam smakował.  Następnymi zajęciami była lekcja ratownictwa z p. Małgorzatą Kwaśny. Opowiadała nam, jak zachować się gdy jesteśmy świadkami padaczki oraz co to jest pozycja bezpieczna. Później musieliśmy podzielić się w pary i „uratować” siebie nawzajem z epilepsji lub omdlenia.  Po zajęciach, aby uzupełnić nasze zapasy jedzenia „pomiędzy-posiłkowego” poszliśmy do sklepu. Nastał czas na kolację.
Zaraz potem udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie czekał na nas quiz o krajach niemieckojęzycznych. Kolejnym wyzwaniem były zawody sportowe. Po chwili odpoczynku wybraliśmy drużynę.  Gdy zawody dobiegły końca  poszliśmy przygotować się do snu – dzień zakończył się.
Klasa 1 o

GALERIA OBOZOWA:


3. dzień 24.08.2015
Dzisiejszy dzień był wyjątkowo ciekawy.  Do południa spacerowaliśmy plażą do Trzęsacza, gdzie mogliśmy  zobaczyć ruiny słynnego kościoła, zabranego przez morze. Po przerwie na lody i gofry poszliśmy do kolejki wąskotorowej, którą wróciliśmy do naszego ośrodka.
Po obiedzie rozegrane zostały kolejne mecze turnieju w dwa ognie, podczas, których świetnie się bawiliśmy.
Wieczorem rywalizowaliśmy z pozostałymi klasami w quizie przedmiotowym.
To był udany i pełen emocji  dzień.
Klasa 1 m

GALERIA OBOZOWA:


2 dzień - 23.08.2015
Dzisiejszego poranka obudziliśmy się weseli, oraz bardzo zadowoleni z możliwości spędzenia dnia w świetnym towarzystwie.
Po śniadaniu zmierzyliśmy się  z klasą 1 m i 1 l w turnieju dwóch ogni. Pomimo dwóch przegranych oba mecze były wyrównane i mimo paru problemów doskonale się bawiliśmy. Po południu wybraliśmy się na spacer i oczywiście lody. Wieczorem kolejny quiz, wyrównaliśmy rachunki z 1 L i razem z nimi prowadzimy w tej klasyfikacji. Na zakończenie były szanty na głosy..juz cudnie śpiewamy.
Wieczorem niektórzy poszli na mszę do pobliskiego kościoła.
O 22.00 powiedzieliśmy sobie DOBRANOC
Klasa 1 n

GALERIA OBOZOWA:


1 dzień - 22.08.2015
Po przyjeździe  do Pogorzelicy zakwaterowaliśmy się w pokojach. Następnie mieliśmy okazję poznać rówieśników, którzy od 1 września będą chodzić z nami do gimnazjum nr 16, śpiewaliśmy piosenki z panem Jurkiem Szawdziańcem i integrowaliśmy się na zajęciach z panią Renatą Pełszyk i wychowawcami.
Po południu na plaży uczestniczyliśmy w wyścigu rzędów, którego zwycięzcami  okazali się uczniowie klasy 1 m. Na koniec dnia braliśmy udział w quizie z języka polskiego i historii… cdn
Klasa 1 L

GALERIA OBOZOWA:Planowany powrót: 28.08.2015 r. około godz. 12.00


*miejsce:

POGORZELICA

*termin:

22.08. – 28.08.2015 r.


>>OBOZOWY NIEZBĘDNIK

>>KOMUNIKAT