13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

PASOWANIE 2012

Pasowanie klas pierwszych Gimnazjum nr 16 oraz XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie

8 października 2012r. w Filharmonii Szczecińskiej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych Gimnazjum nr 16 oraz XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Przed przybyciem na miejsce, uczniowie uczestniczyli w zbiorowej fotografii na tle szkoły. W uroczystości wzięli udział nie tylko pierwszoklasiści, ich rodzice oraz grono pedagogiczne, ale także Piotr Krzystek - Prezydent Miasta Szczecina, ks. kan. dr Krzysztof Cichal - proboszcz parafii Św. Rodziny oraz prof. dr hab. inż. Mirosław Karpierz Dziekan Katedry Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Niespodzianką był wykład o światłowodach prowadzony prof. dr hab. inż. Mirosława Karpierza. Cała widownia z zainteresowaniem przyglądała się demonstrowanym przez wykładowcę oraz uczniów XIII LO doświadczeniom obrazującym opisywane zjawiska (na przykład świecący strumień wody lub pozorne zagięcie łyżeczki w szklance wody).

Niezmienną częścią pasowania było uroczyste ślubowanie złożone przez uczniów klas I.
Po ślubowaniu nastąpiła oczekiwana przez rodziców część artystyczna. Gimnazjaliści przygotowani przez pana Jerzego Szawdziańca, entuzjastycznie wykonali piosenki z repertuaru Marka Grechuty, zespołu Raz Dwa Trzy i Pod Budą. Akompaniowali im uczniowie XIII LO Jan Krukowski na gitarze oraz Stefan Piróg na akordeonie.

Podniosła atmosfera sprawiła, że uczniowie uświadomili sobie, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na nich od tej chwili, gdyż należą już do tej wyjątkowej wspólnoty i to oni tworzą tę szkołę.

GALERIA: