13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

KONKURS RECYTATORSKI "SZCZECIŃSKI PARNAS"

W sobotę 25 listopada 2017 r. w Teatrze Polskim w Szczecinie odbył się Regionalny Konkurs Recytatorski „Szczeciński Parnas”. Była to już XIII edycja poświęcona twórczości pisarzy Ziemi Szczecińskiej. Ten prestiżowy konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 4. Swoim honorowym mecenatem konkurs objął  Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Szczeciński Oddział Związku Literatów Polskich.

W zmaganiach brali udział reprezentanci naszej szkoły w kategorii szkół gimnazjalnych oraz klas VII szkoły podstawowej. W tej kategorii wiekowej startowała rekordowa ilość ponad  50 uczestników  z naszego województwa. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Brało w nim udział wielu utytułowanych uczestników, a w jury zasiadali członkowie SNAP-u oraz przedstawiciele Związku Literatów Polskich. Oceniany był dobór repertuaru, interpretacja utworów, dykcja oraz ogólny wyraz artystyczny. Mimo bardzo licznej i mocnej konkurencji  Jakub Tomala zwyciężył w kategorii gimnazjów i klas VII szkół podstawowych, a zatem XIII edycja tego konkursu była bardzo udana dla naszej szkoły !!!


KURIER SZCZECIŃSKI

GAZETA WYBORCZA