Jesteś tu : |
Strona główna | Prezydenci | Działalność | Opis | Wystaw opinię |
Trochę o nas
Jesteśmy uczniami gimnazjum numer 16 w Szczecinie i strona, którą Państwo oglądają jest wynikiem naszej pracy w Projekcie Edukacyjnym. Nasza grupa składa się z czterech osób tj. Szymon Kuczyński, Patryk Piasecki, Maciej Pius, Jakub Rosik. Wraz z naszą opiekunką, panią Jolantą Konieczną, postanowiliśmy zrealizować temat "Porównanie działalności prezydentów Szczecina po roku 1945". Włożyliśmy wiele pracy i serca w ten projekt i mamy nadzieję, że informacje w nim zawarte się Państwu przydadzą.
Każdy o sobie samym
Jolanta Konieczna
Jestem wicedyrektorem i nauczycielem Wiedzy o Społeczeństwie. Od 13 lat przygotowuję uczniów do matury z WoS–u, a także do olimpiad o charakterze społeczno–prawnym. W 2010 przez Prezydenta Szczecina zostałam uhonorowana nagrodą „Nauczyciel Roku”. Poza tym w wakacje chodzę po Tatrach, a w ciągu roku szkolnego zostaje mi nordick walking i zajęcia na pływalni.
Szymon Kuczyński
Cześć! Jestem Szymon i w tym projekcie zająłem się osiągnięciami prezydentów Szczecina w zakresie sportu i kultury. Moją pasją jest żeglarstwo. Należę do Centrum Żeglarskiego na jeziorze Dąbie. Interesuję się również psychologią. Najbardziej fascynują mnie kontakty interpersonalne, czyli dlaczego i jak dajemy sobie radę w społeczeństwie. Moim największym marzeniem jest wypłynięcie z przyjaciółmi na rejs dookoła świata!
Patryk Piasecki
Mam na imię Patryk. Mam 15 lat i chodzę do Gimnazjum nr 16. Gram na skrzypcach w Szkole Muzycznej II Stopnia. Do szkoły muzycznej chodzę już 9 lat. Oprócz grania na skrzypcach gram także na fortepianie. Mam bardzo szerokie zainteresowania m.in. Jeżdżę na BMX Street na Skate Parku. Jest to rower przeznaczony do różnych trików. Słucham także różnej muzyki najbardziej lubię rock i amerykański rap. Moim ulubionym wykonawcą jest raper amerykański Soluja Boy. Strasznie nie lubię ostrej muzyki takiej jak metal. Moimi ulubionymi przedmiotami są język polski i informatyka. Jestem także uzdolniony plastycznie.
Maciek Pius
Nazywam się Maciek Pius. Interesuje się kynologią ( w dużym skrócie nauka o psach ), a w szkolę moimi ulubionymi przedmiotami są geografia, matematyka i fizyka. Lubię czytać dobre i znane książki takie jak „Harry Potter”, czy „Indiana Jones”, ale też książki z biblioteki „Poznaj Świat” pod kierownictwem Wojciecha Cejrowskiego. W wolnym czasie chętnie chodzę do kina na fantastkę, filmy akcji i przygodowe, oraz jeżdżę na rowerze. Znam się trochę na komputerach, bo to ja stworzyłem tą stronę. Chciałbym zwiedzić kraje skandynawskie i wiele innych zakątków świata, ponieważ podobno zbliża się koniec świata, więc chciałbym zobaczyć piękno Ziemi : D
Kuba Rosik
Nazywam się Jakub Rosik. Interesuję się piłką nożną, programowaniem i starożytnością. W szkolę moimi ulubionymi przedmiotami są chemia, historia i fizyka. Uwielbiam literaturę fantastyczną, między innymi „Harry´ego Potter´a”, książki Agaty Christie i serię powieści Eugeniusza Dębskiego, których głównym bohaterem jest Owen Yeates. Chętnie czytam o dawnych cywilizacjach. W wolnym czasie pływam, jeżdżę na rowerze i nartach, a także oglądam mecze (szczególnie Barcy). Chciałbym zwiedzić Rzym, Ateny i Barcelonę.
Idea "projektu edukacyjnego"
Projekt edukacyjny jest obowiązkowym zajęciem w drugiej klasie gimnazjum. Wszedł on wraz z nować reformą podstawy programowej, wprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (z okresu minister Katarzyny Hall). Polega na stworzeniu małych zespołów uczniowskich, na którego czele będzie stał obrany przez daną grupę opiekun z kadry nauczycieli szkoły. Na pierwszym spotkaniu obierany jest temat, zostają rozdzielone zadania oraz decydujemy się na formę przedstawienia gotowego już projektu. Musi być to bardzo dobrze przemyślane, musimy bowiem wyczerpać zakres materiału, obejmującego nasz temat, a forma przedstawienia zdobytych informacji powinna być użyteczna, ale i ciekawa. Na zrealizowanie projektu mamy czas od października do września. W wypadku wcześniejszego zakończenia projektu, można go przedstawić już w czerwcu.
Nasza praca nad projektem
Skompletowaliśmy skład grupy i wybraliśmy temat już w pierwszym miesiącu od ogłoszenia projektu edukacyjnego. Nad projektem pracowaliśmy regularnie, wyznaczając termin spotkań, które podsumowywały pewne etapy realizacji projektu. Korzystaliśmy z Internetu, jak również z zasobów Książnicy Pomorskiej, kronik szczecińskich, wiedzy wybitnych postaci, gazet itp. Pracując z tymi materiałami obraliśmy kilka najważniejszych dla nas osiągnięć prezydentów. Podzieliliśmy je na cztery działy takie jak : gospodarka, architektura i infrastruktura, szkolnictwo oraz sport i kultura.
Źródła i bibliografia
Dzieje Szczecina IV ;
www.Ppcgryf.pl ;
www.Pl.Wikipedia.org ;
www.Szczecin.ap.gov.pl ;
www.Fosfan.pl ;
www.Photo.bikestats.eu ;
www.Wi.zut.edu.pl ;
www.Szczecin-dailyphoto.blogspot.com ;
www.zedolnaodra.pgegiek.pl ;
www.carlsbergpolska.pl ;
www.portaholding.pl ;
www.portaholding.com.pl ;
www.epozycjonowanie.com.pl ;
www.miedzyodzrze.pl ;
www.wnp.pl ;
www.msp.gov.pl ;
www.Cefarm-szczecin.com.pl ;
www.Biznes.pwn.pl ;
www.port.szczecin.pl ;
www.wyborcza.pl ;
www.gazetaprawna.pl ;
www.pgegiek.pl ;
www.szczecin.eu ;
www.zwik.szczecin.eu ;
www.wfos.szczecin.pl ;
www.geolocation.ws ;
www.skyscrapercity.com ;
www.mmszczecin.pl ;
www.szczecin.gazeta.pl ;
www.radio.szczecin.pl ;
www.palac.szczecin.pl ;
www.mbp.szczecin.pl ;
www.stalszczecin.pl ;
www.encyklopedia.szczecin.pl ;
www.pogon.v.pl ;
www.mkp.szczecin.pl ;
www.piastonline.dbv.pl ;
www.darszczecina.pl ;
www.szczecin.eu ;
www.centrumzeglarskie.pl ;
www.zagle.com.pl ;
www.szczecin.pl ;
www.szczecin.gazeta.pl ;
www.fryderykchopin.republika.pl ;
„Informator Zlotu The Tall Ship Racers 2007” przygotowany przy współpracy z miesięcznikiem „Żagle” ;
www.posejdon-szczecin.pl ;
www.pl.wikipedia.org ;
www.sedina.pl ;
www.wyburzone.pl ;
www.szczecin.eu ;
www.mosrir.szczecin.pl ;
www.oxygenoffice.com.pl ;
www.pleciuga.pl ;
www.dpskrucza.szczecin.pl ;
www.wzieu.pl ;
www.galaxy-centrum.pl ;
www.serwis.zwik.szczecin.pl ;
www.encyklopedia.szczecin.pl ;
http://szczecin.blogx.pl/ ;
www.polmozbyt.szczecin.pl ;
www.mmszczecin.pl ;
www.hotele.pl ;
www.gs24.pl ;
www.bryla.gazetadom.pl ;
„Szkice szczecińskie” ;
„Encyklopedia Szczecina” – tom I & tom II ;
„Szczecin. Praktyczny przewodnik turystyczny” ;
www.pl.wikipedia.org ;
„Kroniki Miasta Szczecina” po 1945 ;
„Z dziejów oświaty Pomorza Zachodniego 1945–2002” ;
Strona internetowa przeznaczona do użytkowania w przeglądarce „Firefox 4.0.1”
Data powstania – 2011