13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

WIEŚCI Z BURSY

JEDNO POPOŁUDNIE Z ŻYCIA BURSY…


Już trzeci tydzień roku szkolnego, bursa działa pełną parą, choć trwa tydzień wycieczkowy i niektórzy szczęśliwcy korzystają z ostatnich dni upalnego lata. My natomiast przeżywamy naszą codzienność, „oswajamy” pięknie odświeżone pokoje, wytrwale się uczymy, chodzimy na zajęcia popołudniowe, szkolimy się w pierwszej pomocy przedmedycznej i… tak, również odpoczywamy, śledzimy sukcesy naszych siatkarzy, rozmawiamy, żartujemy i cieszymy się, że jesteśmy razem.

GALERIA:

WAKACJE!!!


Spotkanie przy grillu zgodnie z tradycją naszej bursy oznacza jedno: nadchodzą wakacje. Jednak radosne biesiadowanie, przyjacielskie rozmowy i smakowanie potraw to nie jedyny punkt programu naszego „rodzinnego” spotkania. Dziękowaliśmy sobie za kolejny wspólnie spędzony rok i gratulowaliśmy wielu sukcesów. Ogromną radością była dla nas obecność maturzystów, którzy przyjechali specjalnie, aby być razem z nami choć jeszcze przez chwilę. Zdaliśmy sobie sprawę, że z roku na rok budujemy coraz silniejszą społeczność, która pamięta o sobie nie tylko od święta…

GALERIA:

WSPÓŁPRACA Z UNIWERSYTETEM


Zostaliśmy zaproszeni do współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim, który świętował swoje 33 urodziny i z tej okazji na Jasnych Błoniach zorganizował Festyn Rodzinny, połączony z Uniwersytecką Grą Biegową odbywającą się w ramach tegorocznego święta uczelni. W programie całodniowego pikniku sportowego przygotowano rozmaite wydarzenia dla wszystkich lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. My przygotowaliśmy dla najmłodszych uczestników gadżety do fotografowania.

GALERIA:

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KL. III LO


Piękna i wzruszająca uroczystość…
W sali Senatu Rektoratu Uniwersytetu Szczecińskiego odbyło się zakończenie roku klas III liceum, w którym wzięli udział maturzyści, ich rodziny, nauczyciele i zaproszeni goście. Uroczystość pokazała skalę sukcesów szkoły, gdy po odbiór nagród i dyplomów  wychodzili kolejni laureaci i finaliści olimpiad, zwycięzcy konkursów przedmiotowych, sportowcy oraz ci, którzy swój czas poświęcili działalności charytatywnej. Pośród nagrodzonych nie zabrakło naturalnie wychowanków naszej bursy. Uroczystość - będąca ukoronowaniem trzech lat pracy uczniów i nauczycieli, przyniosła nie tylko dumę, ale i prawdziwe wzruszenie.

GALERIA:

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE


Znamy już wyniki konkursu “Nastoletnie samobójstwo - wybór czy przymus? Jak zapobiegać?” organizowanego przez Wyższą Szkołę Humanistyczną TWP w Szczecinie, w którym wzięły udział wychowanki naszej bursy: Paulina Sajewicz oraz Alicja Grzegorczyk.
Wychowanki otrzymały nagrodę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinie za swój spot profilaktyczny pt. "Niedaleko pada jabłko od jabłoni". Oceniane były materiały filmowe lub radiowe, których motywem przewodnim była popularyzacja wiedzy na temat przyczyn samobójstw wśród nastolatków oraz promowaniu właściwych postaw wobec tego zagrożenia.
Życzymy dalszych sukcesów.

Materiały medialne: https://wshtwp.pl/konkurs-zostal-rozstrzygniety/

GALERIA:

Strona 1 z 18