13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

WIEŚCI Z BURSY

KOLEJNY TURNIEJ ROZEGRANY!


Bursiaki bardzo cenią sobie zajęcia sportowe, dlatego z prawdziwą przyjemnością wzięli udział w kolejnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Bursy Szkolnej nr 2, tradycyjnie organizowanym przez panią Małgorzatę Kwaśny. Zwyciężył zespól w składzie: Kacper Grzelewski, Kacper Sikorski i Mikołaj Dopierała. Gratulujemy!

GALERIA:

WEEKENDY

Weekendy pracujące w roku szkolnym 2017/2018

więcej>>


STO LAT, BURSO!


Nasze urodziny, w tym roku już trzecie, obchodziliśmy w stylu rycerskiego turnieju, który miał wyłonić rycerza i rycerkę bursy. Nagrodą dla zwycięzców był „mieszek obfitości” (czyli dobry kilogram pysznych cukierków), a także pamiątkowe zdjęcie z królem i królową.
Turniej rozpoczął się zawodami pomiędzy dwiema drużynami startującymi w dwóch konkurencjach testujących refleks i szybkość, siłę i celność, a następnie rozegrały się indywidualne pojedynki na miecze (i nie tylko – jak się okazało). Uczestnicy turnieju podeszli do swych zadań z zapałem i determinacją,  publiczność z kolei dopingowała swoich faworytów i gorącymi brawami nagrodziła zwycięzców, czyli rycerza i rycerkę.  Finałem turnieju, poza wręczeniem nagród i pamiątkowym zdjęciem, było tworzenie rodowej chorągwi bursy – głównym jej  elementem graficznym jest silne i zdrowe drzewo, a koroną – „liście”, czyli odciski dłoni bursiaków.
Kolejnym punktem urodzinowego spotkania było oglądanie filmu złożonego z krótkich wypowiedzi bursiaków zawierających ich refleksje na temat bursianej codzienności, którą naturalnie wypełnia nauka, ale  znajduje się także czas na zabawę, przyjacielskie rozmowy, spotkania w kuchni czy seanse filmowe.  
Nie zabrakło także życzeń dla wychowawców i pracowników naszej bursy - wszyscy otrzymali wykonane przez bursiaków prezenty (zabawne portrety i poruszające życzenia), a także tradycyjnego  tortu urodzinowego, który zniknął w oka mgnieniu, jako że był niezwykle smaczny.
To był naprawdę niezwykle udany wieczór!

GALERIA:

DZIEŃ CHŁOPAKA


Wreszcie zaczęło się życie w bursie w pełnym składzie. Wróciliśmy z wycieczek i obozów naukowych, możemy więc lepiej się poznać. Dziewczyny przygotowały chłopcom szereg wymagających zadań, sprawdzających, czy zasługują na miano prawdziwych mężczyzn. Musieli więc wykazać się znajomością cech swoich koleżanek, rozpoznać tajemnicze przedmioty znajdujące się w każdej damskiej toaletce, by na koniec wziąć udział w improwizowanych scenkach dramatycznych. Te ostatnie wzbudziły niemały entuzjazm, ponieważ wymagały przytomności umysłu, taktu, dyplomacji i poczucia humoru. Wszyscy świetnie się bawili, wykorzystując chwilę wolnego, aby pobyć razem w wesołej atmosferze.

GALERIA:

KOMUNIKAT


Kwaterowanie - informacje dla rodziców

>>więcej

Strona 1 z 14