13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

WIEŚCI Z BURSY

MATURZYŚCI 2019


Tradycyjna impreza dla maturzystów zawsze przebiega nietradycyjnie – to znaczy bez rutyny, hołduje raczej radosnej improwizacji niż oficjalnej formule. Za to zawsze jest wesoło, choć nie bez momentów wzruszenia, zaskakująco, inteligentnie i… smacznie (dużo niezdrowego, ale ulubionego przez wszystkich chrupania plus owocowa bomba witaminowa). W tym roku maturzyści zostali bardzo solidnie przygotowani do egzaminu dojrzałości – musieli wziąć udział w  Familiadzie (poświęconej bursie, ale któż nie jest lepszym specjalistą w sprawach bursy niż właśnie oni, nasi najstarsi mieszkańcy), zmierzyć się z gimnastyczną ekwilibrystyką w zabawie z hula hop, zatańczyć z głową (karkołomne zadanie!), wykazać się niemałą pomysłowością w kalamburach (z kolejką –  kapitalna odmiana głuchego telefonu) oraz zmierzyć się z wyjątkowo podchwytliwymi pytaniami matury ustnej. Wszyscy, naturalnie, wypadli wspaniale i maturę w bursie zdali celująco. Z pewnością równie wspaniale pójdzie im na prawdziwym egzaminie.

Trzymamy kciuki!!!

GALERIA:

WYCIECZKA DO DREZNA


13 kwietnia  odbyła się wycieczka do Drezna zorganizowana przez bursę szkolną. Nawet zbiórka o godzinie 4.45 i wyjazd o godzinie 5.00 nie zmącił humoru uczestników, więc kiedy dojechaliśmy, zwiedziliśmy Muzeum Higieny z entuzjazmem. Kolejnymi punktami wycieczki była nowoczesna manufaktura Volkswagena i Zwinger z Galerią Mistrzów Dawnych. Wszechobecne godła Polski ( dzięki epizodowi saksońskiej historii, gdy królem Polski był król August III Sas) sprawiły, że w Dreźnie wszyscy  czuli się jak w domu.
Malownicze miejsca do zdjęć grupowych oraz sesji indywidualnych nadrobiły z nawiązką stosunkowo chłodną pogodę. Wszyscy  uśmiechnięci uczestnicy ze zdjęć mogą potwierdzić, że wycieczka była udana.
Uczestniczka wycieczki z promiennym uśmiechem  na zdjęciach.

GALERIA:

DZIEŃ TEATRU W... TEATRZE


Co roku w marcu pamiętamy o teatralnym święcie i staramy się spędzać go w teatrze właśnie, dlatego wybraliśmy się na dwa spektakle: „Być jak Beata” oraz „Lepsze lasy” do Teatru Współczesnego.
Pierwszy z nich jest wspaniałym show muzycznym złożonym z piosenek Beaty Kozidrak,  kultowej wokalistki „Bajmu”. Został on pomyślany jako casting, podczas którego uczestnicy opowiadają nie tylko słodko-gorzkie  historie ze swojego życia, ale również mówią o fascynacji twórczością tytułowej Beaty. Spektakl łączy więc dobre monologi, odbijające mentalność i biografie współczesnych ludzi z nowymi aranżacjami muzycznymi piosenek. Jest humor, wzruszenie, zwykłe/niezwykłe życie.  
„Lepsze lasy” z kolei to spektakl z cyklu „Dorosłość”, skierowany do młodych ludzi, poruszający problem wchodzenia dorosłe życie, poszukiwania własnej tożsamości, inicjacji. Przedstawienie miało niezwykły klimat, na który złożyła się doskonała gra aktorska, oszczędna, ale bardzo pomysłowa scenografia
i interesujący tekst. Nasze pozytywne wrażenie dopełniły warsztaty ciekawie poprowadzone przez aktora grającego w spektaklu główną rolę.

Zdjęcia i plakaty: materiały prasowe Teatru Współczesnego

GALERIA:

DZIEŃ KOBIET W ”LA BURSA”


W dniu 7 marca 2019 roku miałyśmy przyjemność  – a mówimy tu o żeńskiej części  Bursiaków  – wziąć udział w uroczystej kolacji z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Miała ona miejsce w naszej jadalni, która na jeden wieczór stała się restauracją  „La Bursa”. Wszystko zostało oczywiście zaplanowane i przygotowane przez grupę chłopców. Pierwszą rzeczą, którą można było zauważyć zaraz po wejściu do „La Bursa” i otrzymaniu pięknych tulipanów, był wystrój niczym się nie różniący od tego z ekskluzywnych restauracji. Podobnie było z daniami samodzielnie przygotowanymi przez naszych młodych kucharzy i zaserwowanymi przez elegancko ubranych jednodniowych kelnerów. Zachwycone  kulinarnymi umiejętnościami naszych Panów z „La Bursa” wzięłyśmy udział w muzycznym quizie, który był świetną zabawą. Jednak to jeszcze nie wszystko, co miało miejsce podczas tej kolacji, gdyż uwieńczeniem wieczoru był deser w postaci lodów z owocami i bitą śmietaną. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem zaangażowania naszych kolegów w przygotowanie imprezy, którą długo będziemy miło wspominać.

Dziewczyny z „La Bursa”

GALERIA:

SZCZECIN COSMOCITY


Spotkanie ze szczecińskim przewodnikiem - Tomaszem Wieczorkiem, stało się okazją do wysłuchania niezwykle barwnej opowieści o wyjątkowości Szczecina, zawartej między innymi w kosmopolitycznych wątkach w historii miasta oraz niezwykłej kosmicznej analogii…

GALERIA:

Strona 1 z 21