13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

WIEŚCI Z BURSY

WIGILIA – JEDYNE TAKIE SPOTKANIE W ROKU


Czas płynie, a nasza społeczność tworzy coraz silniejszą wieź, której symbolem są tradycyjne spotkania przy świątecznym stole wigilijnym. Rozmowy inne niż na co dzień, bardziej refleksyjne, pełne serdeczności życzenia, niepozbawione humoru, wspólne śpiewanie kolęd, smakowanie pysznych potraw. Mili i oczekiwani goście, dużo radosnych chwil – słowem: piękny czas spędzony pośród przyjaciół.

GALERIA:

MARATON PISANIA LISTÓW


Wychowankowie naszej bursy brali aktywny udział w Maratonie Pisania Listów, który odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Spotkanie zorganizowały Małgorzata Kwaśny i Patrycja Krzyworzeka.

GALERIA:

KOLEJNI MISTRZOWIE!


Już po raz czwarty odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Bursy, którego organizatorką była pani Małgorzata Kwaśny. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Szymon Pawłowski, drugie miejsce zajął Daniel Rusiecki, trzecie - Ryszard Gromek. Gratulujemy!

GALERIA:

MAGIA ANDRZEJEK


Zgodnie z tradycją ludową, przekazywaną z pokolenia na pokolenie, św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków oraz wróżb objawia przyszłość dotyczącą głównie spraw miłosnych. I my także ulegliśmy magii andrzejek – dzięki Młodzieżowej Radzie Bursy wszyscy świetnie się bawiliśmy, odkrywając, co nas czeka: kto pójdzie do zakonu, kto odnajdzie miłość swojego życia, kto będzie miał słodkie życie, a kto umrze młodo…

GALERIA:

DO IT YORSELF  I… PLUSZOWY MIŚ


Kreatywne aktywności są doskonałym sposobem na poprawę nastroju. Zostało udowodnione, że ludzie, którzy mają kreatywne hobby, są mniej zestresowani.
W codziennym gąszczu informacji, po godzinach wyczerpującej nauki, w jednostajności podejmowanych działań zapominamy o tym, żeby odpocząć. Po prostu „odświeżyć głowę”, podejść do życia z większym dystansem. Dlatego kiedy tylko jest okazja, trzeba zrobić sobie przerwę i… szyć, tworzyć, zmieniać, projektować, czyli wykonywać czynności bez żadnych praktycznych ani ekonomicznych korzyści. Bawmy się niczym dzieci, ofiarujmy sobie chwilę czystej radości. Nasze bursiaki taką możliwość mają raz w tygodniu, a nawet dwa - przy herbatce i pogaduchach szyjemy piękne pluszanki z filcu, które później dajemy bliskim osobom z miłym słowem wdzięczności za wszystko, co od nich dostaliśmy.

Nasz bursiany „zwierzyniec” przekazaliśmy na kiermasz organizowany przez Uniwersytet Szczeciński z okazji Dnia Pluszowego Misia w ramach kolejnej edycji projektu „Wczoraj, jutro, dziś potrzebny jest pluszowy miś”, który realizują studenci Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego po kierunkiem dr Małgorzaty Moś wspólnie z wieloma placówkami przedszkolnymi, szkołami, zakładami pracy oraz wieloletnimi sympatykami, sojusznikami i darczyńcami. Celem tego przedsięwzięcia jest pozyskanie środków na zakup sprzętu medycznego dla pacjentów z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej.

GALERIA:

Strona 1 z 16