13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

WIEŚCI Z BURSY

PEWNEGO RAZU NA DZIKIM ZACHODZIE…


odbyła się niezwykła impreza. W klimacie klasycznych westernów pożegnaliśmy kolejny rok szkolny w naszej ukochanej bursie, która na chwilę przeniosła się w magiczny świat groźnych rewolwerowców, strzegących prawa szeryfów i dzikich wierzchowców…

GALERIA:

WAŁY CHROBREGO – WROTA SZCZECINA


10 czerwca część mieszkańców bursy spędziła popołudnie na spacerze,  poznając historię Wałów Chrobrego oraz Zamku Książąt Pomorskich. Szczeciński przewodnik - Tomasz Wieczorek, w niezwykle interesujący sposób przekazał nam wiele ciekawostek związanych ze Szczecinem. Było to już nasze drugie spotkanie z panem przewodnikiem i mamy nadzieję, że nie ostatnie, ponieważ miło było wspólnie spędzić czas, odkrywając historię miasta, w którym obecnie przebywamy i które jest nam coraz bliższe.

GALERIA:

KURS POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ


W Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym Województwa Zachodniopomorskiego miało miejsce szkolenie pomocy przedmedycznej ALS. Jest to kurs na poziomie zaawansowanym w zakresie nauki  sprawnego wykonania resuscytacji krążeniowo – oddechowej i użycia defibrylatora. Uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty ukończenia kursu RKO +AED.

GALERIA:

PREZENTY DLA MAM


Odbyły się kolejne warsztaty decoupage’u pod kierunkiem p. Małgorzaty Kwaśny - tym razem wykonywaliśmy upominki dla  Mam w postaci drewnianych serduszek i podstawek pod kubki
w łączonych technikach plastycznych.

GALERIA:

MATURZYŚCI 2019


Tradycyjna impreza dla maturzystów zawsze przebiega nietradycyjnie – to znaczy bez rutyny, hołduje raczej radosnej improwizacji niż oficjalnej formule. Za to zawsze jest wesoło, choć nie bez momentów wzruszenia, zaskakująco, inteligentnie i… smacznie (dużo niezdrowego, ale ulubionego przez wszystkich chrupania plus owocowa bomba witaminowa). W tym roku maturzyści zostali bardzo solidnie przygotowani do egzaminu dojrzałości – musieli wziąć udział w  Familiadzie (poświęconej bursie, ale któż nie jest lepszym specjalistą w sprawach bursy niż właśnie oni, nasi najstarsi mieszkańcy), zmierzyć się z gimnastyczną ekwilibrystyką w zabawie z hula hop, zatańczyć z głową (karkołomne zadanie!), wykazać się niemałą pomysłowością w kalamburach (z kolejką –  kapitalna odmiana głuchego telefonu) oraz zmierzyć się z wyjątkowo podchwytliwymi pytaniami matury ustnej. Wszyscy, naturalnie, wypadli wspaniale i maturę w bursie zdali celująco. Z pewnością równie wspaniale pójdzie im na prawdziwym egzaminie.

Trzymamy kciuki!!!

GALERIA:

Strona 1 z 22