13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

WIEŚCI Z BURSY

PROFILAKTYKA RAKA PIERSI - WARSZTATY


Warsztaty składały się z części teoretycznej, zilustrowanej materiałem filmowym, oraz praktycznej, czyli ćwiczeń na fantomach piersi. Uczestniczyły w nich nie tylko dziewczęta, ale także chłopcy. Wszyscy otrzymali materiały instruktażowe. Prowadzące  zajęcia, Małgorzata Kwaśny i Danuta Horn, były poruszone zainteresowaniem i aktywnością młodzieży.

GALERIA:

BZIK TROPIKALNY, CZYLI TEATRALNE SZALEŃSTWO


Wizyta w Teatrze Współczesnym na spektaklu „Bzik. Ostatnia minuta”, która była formą wyjścia z okazji przypadającego pod koniec marca Dnia Teatru, okazała się prawdziwym teatralnym świętem. Przedstawienie pokazało nam nowe, nieco zwariowane oblicze współczesnego teatru. Nie na co dzień można stać się częścią spektaklu, jego aktorem i twórcą, wręcz fizycznie odczuć obecność aktora, śledzić jego grę i jednocześnie przeżywać niebłahe wydarzenia. Uwiodła nas także piękna, wysmakowana scenografia, grana na żywo muzyka, wibrujący śpiew i oszałamiająca gra świateł. „Bzik…” to przedstawienie, które angażuje nie tylko umysł, ale przede wszystkim – zmysły i emocje.
I o to chyba chodziło reżyserce, Ewelinie Marciniak – porwać publiczność  do scenicznego świata i dać jej nie tylko do myślenia, ale przede wszystkim – do przeżycia.

Fotografie (ze strony Teatru Współczesnego): Natalia Kabanow

GALERIA:

BURSA ZA MILION…


Choć do matury jeszcze trochę czasu, pożegnaliśmy naszych kochanych maturzystów imprezą przygotowaną specjalnie dla nich. Miała ona formę turnieju, a rywalizowały ze sobą dwie drużyny. Obie musiały zmierzyć się z megatrudnymi zadaniami, a mianowicie: pochwalić się wiedzą (maturka ustna z polskiego, na szczęście na wesoło), wykazać sprawnością i kreatywnością sceniczną (pantomima), pomysłowością, zręcznością i dobrym okiem (nie tylko rzucanie popcornem), słuchem muzycznym (jaka to melodia?), a przede wszystkim - poczuciem humoru i gotowością do zabawy, czego naszym najstarszym bursiakom nie brakuje. Były prezenty, pamiątki, filmowe wspomnienie, dużo ciepłych słów, popłynęło także parę łez. Ale najważniejsze, to trzymać za maturzystów kciuki. Kochani, połamania piór!

GALERIA:

WIELKANOCNA… KOLACJA


Tradycyjną kolacją wielkanocną pożegnaliśmy się przed feriami świątecznymi. W wiosennym nastroju zasiedliśmy przy suto zastawionych stołach. Piękny wystrój, smakowite potrawy i doskonałe towarzystwo sprawiły, że celebrowaliśmy nasze spotkanie z prawdziwą przyjemnością.

GALERIA:

PIERWSZY W NASZEJ BURSIE DZIEŃ SINGLA


Walentynki świętuje się z ukochaną osobą, a święto singla? Samemu? O nie! Młodzieżowa Rada Bursy zapoczątkowała nową tradycję: jesteśmy razem i świetnie się bawimy. Gry planszowe, rywalizacja fair play, ciepła, pyszna herbata, słodkości i bycie razem. A wygrana drużyna wybrała się w nagrodę na film „Podatek od miłości”, kontynuując świetną zabawę.

Dzień singla - skąd ten zwyczaj?
Dzień singla nie jest obecnie czymś popularnym. Raczej mało kto wie, jakie święto przypada 15 lutego. Szybciej znajdziemy je w kalendarzach tzw. wydarzeń nietypowych niż w popularnych mediach czy na portalach społecznościowych. Mała popularność dnia singla dziwi jednak w kontekście coraz większej liczby osób żyjących w pojedynkę
we współczesnych społeczeństwach.

Święto samotnych zostało wymyślone przez Włochów. W tym kraju cieszy się ono także obecnie największą popularnością. Fakt ten nie dziwi po zapoznaniu się z pewnymi zaskakującymi statystykami. Na przykład w Mediolanie żyje obecnie więcej osób samotnych niż rodzin.

Postacią związaną z dniem singla jest św. Faustyn - opiekun samotnych serc. Stąd też specjalna nazwa dnia 15 lutego - są to tzw. "faustynki".

GALERIA:

Strona 1 z 17