13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

WIEŚCI Z BURSY

DZIEŃ KOBIET W ”LA BURSA”


W dniu 7 marca 2019 roku miałyśmy przyjemność  –a mówimy tu o żeńskiej części  Bursiaków  –wziąć udział w uroczystej kolacji z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Miała ona miejsce w naszej jadalni, która na jeden wieczór stała się restauracją  „La Bursa”. Wszystko zostało zaplanowane i przygotowane przez grupę chłopców.
Pierwszą rzeczą, która rzuciła się w oczy tuż po wejściu do „La Bursa” i otrzymaniu pięknych tulipanów był wystrój, który nie różnił się niczym od tego z ekskluzywnych restauracji. Podobnie było z daniami samodzielnie przygotowanymi przez naszych młodych kucharzy i zaserwowanymi przez elegancko ubranych jednodniowych kelnerów. Zachwycone  kulinarnymi umiejętnościami naszych Panów z „La Bursa” wzięłyśmy udział w muzycznym quizie, który dla wszystkich był świetną zabawą. Jednak to jeszcze nie wszystko co miało miejsce podczas tej kolacji, gdyż zwieńczenie wieczoru stanowił deser w postaci lodów z owocami i bitą śmietaną. Jako Bursianki jesteśmy pod wielkim wrażeniem zaangażowania ze strony naszych kolegów  i z pewnością będziemy miło wspominać ten wieczór.

Dziewczyny z „La Bursa”

GALERIA:

SZCZECIN COSMOCITY


Spotkanie ze szczecińskim przewodnikiem - Tomaszem Wieczorkiem, stało się okazją do wysłuchania niezwykle barwnej opowieści o wyjątkowości Szczecina, zawartej między innymi w kosmopolitycznych wątkach w historii miasta oraz niezwykłej kosmicznej analogii…

GALERIA:

WIGILIA


Wieczór wigilijny to pogoda ducha, bliskość i serdeczność, dobre życzenia, a także radosne oczekiwanie na piękne chwile Bożego Narodzenia i szaleństwo Nowego Roku. Zacieśnialiśmy łączącą nas więź przy suto zastawionym stole, w prawdziwie świątecznej atmosferze.

GALERIA:

SUKCES REPREZENTACJI BURSY


Kolejny raz wzięliśmy udział w Turnieju Tenisa Stołowego – Mistrzostwach Burs i Internatów i po raz kolejny wracamy z nagrodą – Barbara Tatarewicz zdobyła II miejsce i uzyskała tytuł wicemistrzyni turnieju. Gratulujemy!

GALERIA:

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ  PRAW CZŁOWIEKA – MARATON PISANIA LISTÓW


Najnowszy raport Amnesty International, jednej z największych organizacji strzegących praw człowieka, ujawnia, że nadal  w wielu krajach świata władze nie respektują praw swoich  obywateli. Dlatego tak ważna jest akcja Maratonu Pisania Listów, która od 2001 roku przeprowadzana jest w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który w tym roku przypadał 10 grudnia. Wydarzenie mobilizuje ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Nasza bursa dzięki pani Małgorzacie Kwaśny włączyła się do akcji po raz trzeci – w tym  roku pisaliśmy listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw.

GALERIA:

Strona 1 z 20