13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

WIEŚCI Z BURSY

TEATRALNE URODZINY BURSY


Czwarte urodziny świętowaliśmy z bohaterami bajek, którzy bawili nas w specjalnie przygotowanych inscenizacjach Czerwonego Kapturka i Królewny Śnieżki. Mogliśmy podziwiać lekkość humoru, niezwykłą pomysłowość aktorów, a także bardzo ciekawe rozwiązania scenograficzne. Publiczność nagrodziła występy gromkimi brawami i wybrała zwycięską grupę. Ukoronowaniem zabawy było oficjalne przyjęcie nowych wychowanków do grona bursiaków – wszyscy otrzymali „niezbędnik” zawierający przedmioty konieczne do życia w bursie. Co konkretnie? Niech to pozostanie tajemnicą. Jak na urodziny przystało, były jeszcze życzenia, prezenty, uściski i przepyszny tort. Warto podkreślić, że impreza odbyła się z udziałem szkolnych wychowawców - ich obecność bardzo nas ucieszyła.

GALERIA:

NASZE BURSIAKI PASOWANE!


Tradycyjnie, jak zawsze na początku października, odbyło się pasowanie – w tym roku bohaterami byli uczniowie klas siódmych SP 6 oraz klas pierwszych XIII LO. Wśród licealistów nie zabrakło bursiaków – roześmiani, radośni, ale i poważni, świadomi, że przed nimi wcale nie tak długa, ale bardzo wymagająca droga edukacji w najlepszym liceum w kraju…

GALERIA:

DZIEŃ CHŁOPAKA , CZYLI MOC WRAŻEŃ W JEDEN WIECZÓR


Dziewczęta ubrane w niezwykle malowniczym stylu amerykańskiej pin up girl przygotowały dla chłopców szereg atrakcji, ale i niełatwych wyzwań. Musieli zbudować zamek  z … makaronu i pianek, odczytać z krótkiego monologu skrywane emocje postaci, przygotować smaczne i zdrowe kanapki, a także odgadnąć nazwiska słynnych mężczyzn ze świata sportu, polityki i sztuki. Choć komisja konkursowa bacznie śledziła osiągnięcia chłopców i wyłoniła zwycięską grupę, to nagrodę dostali wszyscy, a były nią szelki, które – jak się okazało, wcale niełatwo założyć.  Imprezę zakończyło tradycyjne „rodzinne” zdjęcie i  pełen radości  taniec.

GALERIA:

JEDNO POPOŁUDNIE Z ŻYCIA BURSY…


Już trzeci tydzień roku szkolnego, bursa działa pełną parą, choć trwa tydzień wycieczkowy i niektórzy szczęśliwcy korzystają z ostatnich dni upalnego lata. My natomiast przeżywamy naszą codzienność, „oswajamy” pięknie odświeżone pokoje, wytrwale się uczymy, chodzimy na zajęcia popołudniowe, szkolimy się w pierwszej pomocy przedmedycznej i… tak, również odpoczywamy, śledzimy sukcesy naszych siatkarzy, rozmawiamy, żartujemy i cieszymy się, że jesteśmy razem.

GALERIA:

WAKACJE!!!


Spotkanie przy grillu zgodnie z tradycją naszej bursy oznacza jedno: nadchodzą wakacje. Jednak radosne biesiadowanie, przyjacielskie rozmowy i smakowanie potraw to nie jedyny punkt programu naszego „rodzinnego” spotkania. Dziękowaliśmy sobie za kolejny wspólnie spędzony rok i gratulowaliśmy wielu sukcesów. Ogromną radością była dla nas obecność maturzystów, którzy przyjechali specjalnie, aby być razem z nami choć jeszcze przez chwilę. Zdaliśmy sobie sprawę, że z roku na rok budujemy coraz silniejszą społeczność, która pamięta o sobie nie tylko od święta…

GALERIA:

Strona 1 z 19